Firmast Tooted
Tehniline info
Objektid Kontakt Tellimine
 
        Est   »   Tehniline info   »   Kiviprofiili paigaldusjuhend  
 
 
 Pinnakatete garantii
 Terasprofiilide hooldusjuhend
 Kiviprofiili paigaldusjuhend
 Profiil RP20 paigaldusjuhend
 Profiil RP22 paigaldusjuhend
 Profiil RP45 paigaldusjuhend
 TP18 tugevusarvutused
 TP20 tugevusarvutused
 TP35 tugevusarvutused
 TP45 tugevusarvutused
 Kandevprofiil TP 104 Tugevusarvutused
 Kandevprofiil TP 128 Tugevusarvutused
 Kandevprofiil TP 128 SERTIFIKAAT
 Z ja C profiilide standardid
 
 
 
     
  Kiviprofiili paigaldusjuhend  
     
   

ÜLDIST


Roovitus

Roovitusena kasutatakse 100x25mm rislõikega lauda ( sarikate samm <900mm ). Täpsem roovi-samm sõltub profiili valikust, katuse kaldest ja koormusest. Roovituse tegemisel arvestada läbiviikude ( katuseluugid, ventilatsioonikorstnad jne. ). Roovitus naelutatakse aluskatet hoidva distantsliistu peale kuumtsingitud naeltega. Läbiviikude ja neelude kohta tuleb paigaldada täislaudis. Neeluplekid paigaldada siledast plekist ja paigaldatakse enne katteplaatide paigaldamist. Hiljem võib vastavalt vajadusele kasutada neelutihendit.


Aluskate

Kiviprofiili puhul tuleks kasutada aluskatet, mis takistab kondensvee imbumist katuse konstruktsiooni ja kaitseb vihmavee eest ehituse ajal. Aluskate ei tohi olla pingul ja kinnitatakse distantsliistuga sarika külge. Katuseharjal aluskate katkestatakse.


Katusekruvid

Kinnitamiseks kasutatada tihendiga katusekruvisid. Kruvid keeratakse plaadi pinnaga risti padruniga varustatud elektridrelliga. Plaadid kinnitatakse lainepõhjalt.

Kruvi pikkuseks on 25-28mm. Ülekatetes kasutada lühemaid kruvisid või tõmbneete. Arvestada tuleks 8 kruvi m2 kohta. Plaadid kinnitada teineteise külge kas iga roovi kohalt või vähemalt 400mm tagant.


Harjaplekk

Harjapleki ja profiili vahele paigaldatakse tihend, mis on vältimatu madalate kallete puhul. Harjaplekid kinnitatakse kruvidega iga laine pealt läbi tihendi.


Otsaplekk

Kinnitatakse otsalaua ja profiili külge kruvidega.KIVIPROFIILI PAIGALDUSJUHEND


Toote käsitlemine ja ladustamine

Katuseplaadid laaditakse eelnevalt valmistatud alusele, mis on maapinnast vähemalt 20 cm kõrgusel ja koosneb umbes meetri tagant asetatud põiktugedest. Plaate tuleks transportida pealtlaetava kraanaga varustatud autoga. Kraana puudumisel tuleb plaadid ükshaaval maha tõsta ja vältida hõõrdumist teineteise vastu.

NB! Plaate ei tohi tõmmata, sest plaadi lõikeservad võivad vigastada alumise plaadi katet.


Tehase transpordi puhul tuleb kontrollida toodete terviklikkust. Puuduste ja vigastuste puhul teavitada koheselt Areco Eesti müügiesindust. Vastuvõtja allkiri saatelehel on siduv, hilisemaid pretensioone ei pruugita rahuldada. Kliendil on õigus küsida garantiitingimusi. Defektset toodet kasutada ei tohi.


Teraslehed võivad kergelt venida ja painduda ja neid ei tohi tõsta ainult kahest otsast hoides. Katusele tõstes tuleb kasutada jäike tugilatte ja mitmest kohast tõsta. Võimalikud tekkinud pinnakatte kahjustused ( nt. kriimustused ) likvideeritakse spetsiaalse värviga.

 

Tsingitud plaate ei ladustata välitingimustes tihedas pakis. Katuseplaate tuleb kaitsta otseste sademete eest, ning vältida niiskuse ja vee kogunemist plaatide vahele.


Plastik- ja värvkattega plaate võib ladustada pakendamata kuni kaks nädalat. Pikemal ladustamisel

järgida tsingitud plaatide ladustamise reeglit.


Roovituse ja otsalaud

Esimene roov peab olema põikmustri soone sügavuse võrra ( 10 – 12 mm ) paksem. Katuse otsalaua ülaserv peab olema roovlaudadest kõrgemale 40 mm.


Paigaldamine

Kiviprofiili paigaldamiseks peab minimaalne katusekalle olema ¼. Plaatide paigaldamist alustatakse katuse otsast. Vee äravoolusoon peab olema kaetud naaberplaadiga Plaadid tuleb paigaldada räästaga risti nii, et alaservad ulatuksid üle räästalaua 40mm. Esimesed kolm-neli katuseplaati kinnitada ühe – kahe kruviga katuseharjal, joondada räästa järgi ja kinnitada lõplikult.


Jätkamine

Katuseplaate jätkatakse pikisuunas põiksoonte kohal ülekattega umbes 200mm. Külgühendused tehakse poole profiililaine suuruse ülekattega. Laugel ( alla 10º kaldega ) katusel kasutada tihendusmastiksit.


Kinnitamine

Katuseplaatide kinnitamiseks puitroovitusele kasutada tihendiga kruve 4,8x28, mis keeratakse profiili laine põhja põiksoontest madalamal. Kasutada siduriga elektri- või akudrell. Kruvide kulu on keskmiselt 8 tk m2 kohta. Pikijätku tegemisel keerata kruvid iga laine põhja, katuseharjal ja räästal keerata kruvid iga teise laine põhja. Külgülekate ja lisaplekid kinnitada kruvidega.


Puhastamine ja hooldamine

Täpsem info puhastamise ja hooldamise kohta hooldusjuhendis. 
   
Asukohakaart:
 
   BestIT OÜ
   
Tallinna kontor:
 
Aadress: Pärnu mnt 463,

Tallinn 10916

Telefon: 6 081 166
Faks: 6 081 167
E-post: info@areco.ee
     
Pärnu kontor:  
 
Savi 3, Pärnu 80010, Telefon: 44 61002, Faks: 44 61843 , E-post: parnu@areco.ee
Tartu kontor:  
 
Ringtee 4, Tartu 50107, Telefon: 53 345333, Faks: -, E-post: rihoa@areco.ee
Rakvere kontor:  
  Võidu 110, Rakvere, Telefon: 32 25317, Faks: 32 25317, rakvere@areco.ee